| Galleria > Yleinen > Traktorit ja koneet |
| TIEDOSTO 53/14505 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|||
|
| Äänestä tätä kuvaa (äänet: 3.4/5 166 äänellä) | |||||
| Tiedoston tiedot | |
| Tiedostonimi: | 6920s_3 005.jpg |
| Albumin nimi: | kau_poi / Traktorit ja koneet |
| Arvo (166 ääntä): | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Avainsanat: | traktori / John / deere |
| Kuvaajan nimi: | Kaupoi |
| Kuva otettu pvm: | 8.3.2004 |
| Tiedostokoko: | 26 kt |
| Lisätty galleriaan: | %10.%03.%2004 |
| Tarkkuus: | 800 x 599 pikseliä |
| Katseltu: | 12347 kertaa |
| URL: | https://www.pottupellossa.fi/gallery/displayimage.php?pid=485 |
| Suosikit: | Lisää suosikkeihin |
Kommentti 5 - 24 24:n joukosta Sivu: 1 - 2 |
|
|||
|
eik_ sisun koneet oo paskoja kun taas jonnun tosi hyvi_
:_:
|
|
|||
|
onkohan n_in
|
|
|||
|
Pysyt__nk_ asialinjalla kommenteissa, ettei tarvitse bannata.
|
|
|||
|
ok
|
|
|||
|
taas viime viikolla saatiin vaihtaaa jarrulevyt jontikkaan 6600!!ihan paska on ollu ajettu v_h_ p__lle 2000h ja vaihdelaatikko remontoitu 2 kertaa...vallu sen olla pit__!!
|
|
|||
|
Noissahan on ollut just n_it_ jarrulevyn murenemisongelmia, materiaalivika kuulemma. Ja kun per_ ja vaihteisto on samassa, tiet__h_n sen miten k_y. Meilt_kin l_ytyy tuollainen JD 6400:nen miss_ on tehty jarruremppa. Toinen huono puoli, ettei l_he talvella k_yntiin, mutta eip_ sill_ talvella tule ajeltuakaan. Muuten kyll_ hyv_ peli. Ennemmin l_hden pihasta tolla vihreell_ 6400:lla kun toinen vaihtoehto on punainen 6400:nen.
|
|
|||
|
Oli meill_ki 604 vallu joka meni polttoainetankin kohalta poikki, ihan paska, mittarissa ollu liki__n 2000h. Jd sen olla pit__. (See what I mean_)
|
|
|||
|
kaupoi sent__ puhuu totta
|
|
|||
|
Tuosta kylm_n_ l_htemisest_ niin tuo 6000 MF oli seissyt kk pihatossa ja pakkasta oli semmoset 7-10 astetta ja kyll_h_n l_htee ekalla yritt_m_ll_, mutta pikavaihteiden pit__ antaa kyll_ "l_mmet_" muuten ne ei pelit
|
|
|||
|
Meid_n Ford 7000 (T__l_kin kuva siit_) l_hti kahden vuoden seisomisen j_lkeen 25 raatin pakkasella k_ym__n ensimm_isell_ erityksell_ kunhan vaan laitettiin uus akku siihen.
|
|
|||
|
Tuo jontikka on aika tarkka p_ saamisen suhteen ett_ l_hteek_ k_yntiin meill_ jotenkin laski p_ putkista takasin tankkiin ni ei sit_ tahtonu saaha tulille parani ku laitettiin "venttiili" joka ei p
__st_ny laskemaan pirun hyv_ kone muuten ei valittamista
|
|
|||
|
vanhemmat jontikat ei l_he k_ym__n jos on joku hydrauliikka vipu v__r_ss_ asennossa.. ihme ahdistajia..
|
|
|||
|
no joo mutta valtralla ei olis uskaltanu noin kauas pellolle
|
|
|||
|
kyll_ uskaltaa
|
|
|||
|
hyv_ kuva
|
|
|||
|
tuolla ei uskaltais ees postia hakee
|
|
|||
|
ei sillä valtterilla uskallakkaan ees postii hakee
|
|
|||
|
Hieno kone ja hyvä kuvaaja niin jälki on myös sen mukaista. Todella hieno kuva. Taustakuvana tällä hetkellä kyseinen kuva, mutta vaan se suurempi versio mikä löytyy Kaupoin omilta sivuilta...
|
|
|||
|
harrastaako kaupoi enemm_nki valokuvausta, vai onko vaa sattunu hyvii kuvii :_:
|
|
|||
|
Iha harrastuspohjalta n_pp_ilen sillon ku kammu sattuu olemaan mukana. Kuvia oon ottanu tuhansia, eli vain murto-osa on "julukasukeleposia" (:
|
Kommentti 5 - 24 24:n joukosta Sivu: 1 - 2 |








:_:
__st_ny laskemaan pirun hyv_ kone muuten ei valittamista