| Galleria > Yleinen > Puimurit |
| TIEDOSTO 72/323 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|||
|
| Äänestä tätä kuvaa (äänet: 3.9/5 8 äänellä) | |||||
| Tiedoston tiedot | |
| Tiedostonimi: | WP_000136.jpg |
| Albumin nimi: | Hese_ / Puimurit |
| Arvo (8 ääntä): | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Avainsanat: | NH / Sampo / CS640 / 2065 |
| Kuvaajan nimi: | Hese_ |
| Kuva otettu pvm: | 14.10.2012 |
| Tiedostokoko: | 479 kt |
| Lisätty galleriaan: | %18.%01.%2013 |
| Tarkkuus: | 2108 x 1581 pikseliä |
| Katseltu: | 5734 kertaa |
| URL: | https://www.pottupellossa.fi/gallery/displayimage.php?pid=51147 |
| Suosikit: | Lisää suosikkeihin |
Kommentti 1 - 17 17:n joukosta Sivu: 1 |
|
|||
|
onhan komia nyykkäri , ja varmaan aika tehokaskin ..
|
|
|||
|
Onhan nyki ihan eri planeetalta kuin zambo
Nykillä puimisesta voi jopa nauttia, pystyy kuuntelemaan radiota tai keskustelemaan apukuskin kanssa ilman huutamista.
|
|
|||
|
Miten levee pöytä Sampossa on? 4,2m? Entä New Hollandissa?
|
|
|||
|
Zambossa on just 4,2m ja nykissä on 6,1m
|
|
|||
|
komeet puimurit
aijotteko pitää molemmat ?!? mites on naapuri pitäjän miehillä auraus hommat menneet putkee? Tuntu 7r painavan kovaa kyytiä taas myllykselä-maakeskiväliä tänä aamuna?
|
|
|||
|
Ei kyllä zambo lähti kun puinnit saatiin valmiiksi. Töitä on ainakin ollut riittävästi, välillä ehkä liikaakin. Ja tulihan siitä juu aamusella pyyhkästyä, asutko kenties siinä talouskeskuksessa minkä läpi kyseinen tie menee??
|
|
|||
|
itse ensiinä asu , asun iso-äniöllä jossa käyt kääntymässä.. tänä aamuna siinä kuitenkin olin kun kaveri (Taavettimies) asuu siinä.. kahtellu monta kertaa kun ajelette siinä .. ei lähtenyt kylän auraajat kilpailemaan , kun tuo kalustokin on kaikilla mitä on
itse aurailen muutamia sivuteitä. mm pätjälän tieltä siinä jyrkässä mutkassa lähtevä rajasuon tie yms vähimaan tiet. kukas heistoloista siellä kirjottelee muuten ?
|
|
|||
|
Veljeksistä vanhempi.
|
|
|||
tunnut kirjottelevan tuolla agronetin ja murtolan puolellakin
|
|
|||
|
A netissä kyllä, asiaavoorumil joku runkq on vieny mun nimimerkin....
|
|
|||
|
sielä ei paljoa tarvi sanoa kun lähtö käy
miten teiti jontikan ruisku saiko selvyyttä siihin ongelmaan , oliko siin koko tietokone lukossa vai mistä johtui.. näin sen syksyllä Alangon pajalla 6830peuran kanssa.
|
|
|||
|
Ei opastimen päivitetty ohjelma toiminu yhteen ruutan vanhemman ohjelman kanssa.. Meinas vaan alkaa hieman vituttamaan kun ei alanko saannu siihen het selvyyttä. No saatiin se si kuitenkin pelaamaan.
|
|
|||
|
joo tuntuu pyörittelevän vaan sormia sielä ja odottelee ihmettä
hankalia nuo tuommoset
|
|
|||
|
Taitaa olla Nivalan Agrilta tuo Nyykkäri ? Muutaman kerran tuli renkaita potkittua ohi mennen.
|
|
|||
|
Sieltähän se tuli.
|
|
|||
|
Onko puintiteho tuplat sampoon verrattuna?
|
|
|||
|
Sitä luokkaa, leveempi koneisto ja tuplakela tuo tehoa ja leveän pöydän ajaminen pöytäautomatiikan kanssa on helppoa. Pystyy keskittyy siihen että leikkaa kokoajan täydeltä leveydeltä, kun ei tarvi kytätä pöydän korkoa.
|
Kommentti 1 - 17 17:n joukosta Sivu: 1 |








Nykillä puimisesta voi jopa nauttia, pystyy kuuntelemaan radiota tai keskustelemaan apukuskin kanssa ilman huutamista.
aijotteko pitää molemmat ?!?
itse aurailen muutamia sivuteitä. mm pätjälän tieltä siinä jyrkässä mutkassa lähtevä rajasuon tie yms vähimaan tiet.