no ei kerennä tämäkään pitkään olla vaihtokonneena vaikka massikka ihmisiä oonki nii silti näissä isommissa mallissa ei tuo keula mikkään nätti oo. paitsi 8000-sarjassa on jo reilusti nätimpi. muuten kyllä tämä kone on kommee kun sika pienenä
Sekottaja: kyllä tuo portaaton vaihteisto tuntuu näin alkuun ainakin tosi hyvältä. ja kyllä toi pitäs kalkkikärryn eteen valjastaa. pikkasen vaan surettaa ku noin puhas on, ei ole enää viikon levityksen jälkeen.
aina valmet: eiköhän tuo kumminkin ole 85.. Tuohon sun vertauksees vielä palaten. onhan toi nyt pikkasen eri kone kun joku sataseitenkymppi, ja silti hinnat melko samat..
eri kone on ja aiva niinku eri planeetalta se tidetään.. on nyt sitte 85 joo mutta voimavarat "muistaakseni samaa luokkaa" en jaksa tarkistaa.. silti massikka mitoiltaan suurempi.
Tuohan oli kokonaisuudessa edullinen uuteen Massikkaan verrattuna sekä valtraan verrattuna ja ainoastaan 300h mittaris ku oli myynnis. Ostaja teki hyvät kaupat, eikä näitä pihan koristeeksi varmaan ostella..